Výzva na súťaž o najkrajšiu dizajnovú kraslicu 2016

FOND VENTURE n. f. a internetový časopis femme.sk vyhlasujú piaty ročník súťaže EX OVO o najkrajšiu dizajnovú kraslicu roka 2016.

Súťaž je určená profesionálnym výtvarníkom, dizajnérom a študentom škôl s výtvarným zameraním. Do vyhodnotenia budú zaradené len kraslice vytvorené z tradičného slepačieho (kačacieho, husacieho) vajíčka.

V našich krajoch, kde je zdobenie veľkonočných kraslíc stále živou tradíciou máme pocit, že vieme presne, čo to veľkonočné vajíčko je. V minulých ročníkoch našej súťaže sa však ukázalo, že nie každé zdobené vajíčko je aj kraslicou. Preto tento rok očakávame kraslice, ako symbol i dekoratívny objekt zároveň. Výzdobná technika môže byť použitá ľubovoľná, podmienkou je zdobenie pravého slepačieho, kačacieho či husacieho výduvku.

 

Výzva na súťaž o najkrajšiu dizajnovú kraslicu 2016
Výzva na súťaž o najkrajšiu dizajnovú kraslicu 2016
ilustračné foto: femme.sk

Výzva na súťaž o najkrajšiu dizajnovú kraslicu 2016

Termín odovzdania kraslíc je od 24.3. do 30.3. 2016. Porota v zložení odborníkov z oblasti dizajnu, etnológie a histórie umenia vyberie jednu kraslicu v kategórii profesionálnych výtvarníkov a jednu v študentskej kategórii. Výherca obdrží peňažnú výhru. Každý autor sa zároveň zaväzuje venovať jednu z kraslíc Fond Venture za účelom vytvárania výstavnej zbierky.

Termín konania súťaže: do 14.04.2016

SÚŤAŽIŤ

 Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.