Vyhrajte tričká – Ľúbim moju maminu

 mamina

SuperTričko.sk vám prináša súťaž o veselé detské trička ku Dňu matiek. Vyberte si veľkosť a vyhrajte. Tričká z lásky nájdete na www.supertricko.sk

Deň matiek dostal do povedomia na prelome 19. a 20. storočia, a to vďaka Američanke Anne Marie Jarvisovej. Po tom, ako v roku 1907 zomrela jej matka, začala viesť kampaň za vyhlásenie dňa venovaného matkám. Už o dva roky neskôr tento sviatok oslavovali v 45 štátoch USA. 8. mája 1914 iniciatíva vyústila do oficiálneho vyhlásenia druhej májovej nedele za Deň matiek Kongresom USA. Prezident Woodrow Wilson podpísal neskôr dokument, v ktorom bol Deň matiek vyhlásený za celoamerický národný sviatok.

Dátum druhej májovej nedele sa rozhodli prijať za svoj takmer všetky krajiny na svete. V Československu sa Deň matiek začal oslavovať v roku 1923, a to najmä zásluhou Alice Masarykovej, dcéry prezidenta T. G. Masaryka a emancipovanej predsedníčky Československého červeného kríža. V 50. rokoch boli oslavy Dňa matiek v komunistickom Československu a ostatných proruských krajinách nahradené marcovým Medzinárodným dňom žien.

Tradícia Dňa matiek na Slovensku bola obnovená až po roku 1989, kedy sa začal sláviť druhú májovú nedeľu v roku.

(zdroj: kalendar.sk)

 

Vyhrajte veselé detské tričká „Ľúbim moju maminu“

 

No Fields Found.
Čas do ukončenia súťaže:[ujicountdown id=“Súťaže“ expire=“2015/05/10 23:59″ hide = „true“]
Podmienky súťaže Trvanie súťaže: 06.04.-10.05.2015
Cena: 1 x detské tričko s potlačou
Počet výhercov: 5
Organizátor súťaže: eSutaze.sk
Zverejnenie výsledkov žrebovania bude na stránke esutaze.sk, výherca bude kontaktovaný e-mailom. Výhercovi bude výhra doručená poštou najneskôr do 14 dní od vyžrebovania. Súťaže sa môžu zúčastniť iba občania SR. Účasťou v súťaži dáva účastník v zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov organizátorovi súťaže svoj súhlas so spracovaním svojho mena, priezviska, e-mailu, telefónneho čísla a adresy poskytnutých v rámci súťaže a k ich využívaniu na ďalšie marketingové účely organizátorom.


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.