Vyhrajte pobyt pre 2 osoby na Art Film Feste v Košiciach

O jednej z cien Slnko v sieti môžu svojím hlasom rozhodnúť aj diváci

Súčasťou slávnostného udeľovania národných filmových cien Slnko v sieti bolo vlani aj odovzdanie historicky prvej Diváckej ceny. Tento rok budú mať diváci rovnako možnosť rozhodnúť o najlepšom slovenskom filme uplynulého roka. Ocenený film bude vyhlásený na slávnostnom ceremoniáli Slnko v sieti v piatok 6. apríla 2018 na Jednotke RTVS.

Diváci budú môcť rozhodnúť o najlepšom filme zo všetkých prihlásených hraných, dokumentárnych aj animovaných snímok. Svojho víťaza vyberú z celkového počtu 27 filmov, z čoho je 12 hraných, 10 dokumentárnych a 5 animovaných. O víťaza v diváckej ankete sa teda uchádzajú aj filmy, ktoré sa neprebojovali do užšej nominácie akademikov. Divácka cena tak bude   zaujímavou konfrontáciou vkusu zástupcov filmovej a televíznej akademickej obce s divákmi. V minulom roku sa na výbere filmu zhodli a historicky prvým víťazom Diváckej ceny sa stal film Učiteľka Jana Hřebejka, ktorý získal aj cenu Slnko v sieti v kategórii najlepší hraný film.

Záujemcovia o hlasovanie v diváckej ankete môžu dať svoj hlas vybranému filmu od 6. marca na internetovej stránke Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA): https://slnkovsieti.sk/divackacena. Hlasovanie trvá do 31. marca a po jeho ukončení dňa 3. apríla akadémia vyžrebuje jedného z z hlasujúcich, ktorý získa 2 cinepassy a ubytovanie pre 2 osoby na Art Film Feste Košice na 2 noci podľa vlastného výberu v termíne od 15. do 23. júna 2018. Ďalší dvaja vyžrebovaní dostanú vecné ceny v podobe filmových publikácií a DVD nosičov so slovenskými filmami. Všetci vyžrebovaní sa zároveň zúčastnia slávnostného ceremoniálu Slnko v sieti.

Vyhrajte pobyt pre 2 osoby na Art Film Feste v Košiciach

Vyhrajte pobyt pre 2 osoby na Art Film Feste v Košiciach
ilustračné foto:  slnkovsieti.sk

Vyhrajte pobyt pre 2 osoby na Art Film Feste v Košiciach

Traja víťazní účastníci ankety budú vyžrebovaní 3. 4. 2018. Každý z nich získa predplatné časopisu Film.sk, dva lístky na odovzdávanie národných filmových cien Slnko v sieti, ktoré sa uskutoční 6. 4. 2018 o 20:25 v Starej tržnici v Bratislave, ceny z produkcie Slovenského filmového ústavu a jeden z nich navyše trojdňový pobyt na Art Film Feste v Košiciach spolu s festivalovým cinepassom.

31.03.2018

SÚŤAŽIŤ


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.