Vyhrajte knihu Naoki Higašida: Prečo skáčem

Mnohí z nás sa s autizmom stretli po prvý raz až pri pozeraní filmu Rain Man. Vynikajúci výkon Dustina Hoffmana urobil z filmu hlboko dojímavý a silný zážitok pre každého diváka. No jedna vec je dojímavé filmové plátno a ďalšia reálny život plný nezmyselného boja.

Aký je vlastne autista, čo cíti a prečo sa správa tak čudne? Na tieto otázky nám odpovedá pozoruhodná knižka Naokiho Higašidu, ktorý má síce vážnu formu autizmu, no napriek tomu sa naučil komunikovať s okolitým svetom. Vysvetľuje záhadné správanie autistov, prezrádza, ako vnímajú čas, život, krásu a prírodu. Vnímanie okolitého sveta ale pre autistov nie je samozrejmosť. Je to komplikovaná konštrukcia, ktorú si musia tehličku po tehličke vybudovať. Intelektuálne aj emočne je to úloha pre Herkula, Sizyfa a Titanov.

Vyhrajte knihu Naoki Higašida: Prečo skáčem

ilustračné foto: dennikrelax.sk

Súťaž o knihu Naoki Higašida: Prečo skáčem

Mnoho rodičov autistických detí po prečítaní knižky zažije rovnaký pocit ako prekladateľ tejto knihy David Mitchell. Cez myseľ Naokiho Higašidu spoznal myseľ vlastného autistického syna a pochopil, že život s normálnymi ľuďmi je pre autistu nekonečne namáhavý. Naokiho snaha vysvetliť iné, svojské správanie je dojímavá a odzbrojujúca, ponúka čitateľom zriedkavú príležitosť pozrieť sa na svet z celkom inej perspektívy. Prečo skáčem búra barikády medzi zdanlivo antagonistickými svetmi – svetom „normálnosti“ a svetom „inakosti“. Oba však majú rovnaké právo na existenciu.

Správne odpovede posielajte do 17.9.2015. Pre prípad výhry pripíšte poštovú adresu. Knihou odmeníme dvoch výhercov.

 

[ujicountdown id=“Súťaže“ expire=“2015/09/17 23:59″ hide=“true“ url=““ subscr=““ recurring=““ rectype=“second“ repeats=““]

 

[button-red url=“http://www.dennikrelax.sk/Pekne-citanie/Tip-na-citanie-10/Naoki-Higasida-Preco-skacem/“ target=“_blank“ position=“right“]  SÚŤAŽIŤ   [/button-red]


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.