Súťaž o vstupenky na Bakchantky na doskách SND

Hoci ide o antickú drámu, divák si v nej nájde prvky viac ako aktuálne pre dnešnú dobu. Je zrejmé, že ľudstvo napriek toku rokov je stále nepoučiteľné.

V Bakchantkách ide o súmrak istej fázy civilizácie, hra je aj o tom, že v každej spoločnosti prichádza ku krízam, že ani demokracia nie je zárukou, že všetko bude dokonalé a navždy. Obyčajné ľudské vlastnosti dokážu zaviesť aj silné spoločenstvá do slepých uličiek. Je to stále to isté – túžba po moci, sváry. Každý by chcel byť vplyvným bohom, ale ruka v ruke s tým ide narcizmus, smilstvo, obžerstvo, opilstvo, ctibažnosť, krutosť, zvrátenosť… Ľudia sa skrátka väčšinou nevmestia do kože. Euripides hľadá príčiny tragédie a nastavuje zrkadlo. Odráža sa v ňom dávna doba aj súčasná bezradnosť ľudstva.

Súťaž o vstupenky na Bakchantky na doskách SND

ilustračné foto:  webnoviny.sk

Vstupenky na toto predstaveniesi môžete kúpiť tu. Alebo sa zapojte do súťaže o 2 vstupenky k inscenácii Bakchantky, ktorá sa bude konať 1.2.2020 o 19.00 hod. v štúdiu Činohry SND. Stačí, ak správne odpoviete na súťažnú otázku.

Koniec súťaže: 30. 01. 2020

SÚŤAŽIŤ


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.