Súťaž o vstupenky do viedenskej ZOO

V roku 1752 nechal cisár František I. Lotrinský, manžel Márie Terézie, vybudovať okolo centrálneho pavilónu zverinec. Spočiatku bol tento zverinec „vzácnych zvierat“ vyhradený len pre cisársku rodinu a urodzených hostí. Od roku 1778 bol každú nedeľu prístupný aj pre všetky „slušne odeté“ osoby.

Dnes je ZOO Schönbrunn s vyše dvoma miliónmi návštevníkov ročne obľúbenou prímestskou rekreačnou zónou a pevným bodom pre turistov z celého sveta, ktorí navštívia Viedeň. Medzitým je vyše 260-ročná história, počas ktorej sa z niekdajšieho cisárskeho zverinca stala jednou z najkrajších a najmodernejších zoologických záhrad sveta. Majestátnu atmosféru je tu cítiť aj po všetkých tých storočiach. ZOO sa rozprestiera na ploche s rozlohou 17 hektárov. Žije tu asi 8 500 zvierat a vyše 700 zvieracích druhov.

Súťaž o vstupenky do viedenskej ZOO

Súťaž o vstupenky do viedenskej ZOO
ilustračné foto:  austria.sk

Súťaž o vstupenky do viedenskej ZOO

V spolupráci s Tiergarten Schönbrunn sme pripravili súťaž o 2 denné vstupenky pre 5 výhercov. Stačí, ak správne odpoviete a môžete vyhrať.

30.04.2018

SÚŤAŽIŤ


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.