Súťaž o knihu Juraja Červenáka Dračia cárovná

Koncom minulého roka vyšla vo vydavateľstve Artis Omnis kniha Dračia cárovná, ktorá je druhou knihou cyklu Bohatier od spisovateľa Juraja Červenáka.

Druhý diel veľkolepej historickej fantasy.
Kyjevský vojvodca Svjatoslav zvíťazil nad Bulharmi a upevňuje svoju moc v povodí rieky Volgy. Iľja Muromec a ostatní bohatieri sú však ako na ihlách. Ich úhlavný nepriateľ, veľkňaz Tugarin, unikol kamsi na sever. Svjatoslav súhlasí, aby sa družina vydala po jeho stopách a raz a navždy s ním skoncovala.

Bohatieri putujú do divokých končín obývaných kmeňom Čeremisov, ale tam štvanica zďaleka nekončí. Tugarin má totiž namierené ďalej na sever, na územie tajomných Čudov. Povesti hovoria, že kdesi v tamojších lesoch je brána do záhrobia, na divotvorný ostrov Bujan. Ten stráži zlopovestná čarodejná kňažná, ktorú miestni nazývajú Baba Jaga – matka hadov. Iľja a jeho druhovia musia opäť bojovať s dračími čarami i s temnotou, ktorá nakazila zradné srdce v ich vlastných radoch.

Súťaž o knihu Juraja Červenáka Dračia cárovná

Súťaž o knihu Juraja Červenáka Dračia cárovná
ilustračné foto: fandom.sk

Súťaž o knihu Juraja Červenáka Dračia cárovná

Ak chcete, aby táto historická fantasy, zaujala miesto vo vašej knižnici, stačí, keď správne odpoviete na súťažné otázky a budete mať trocha šťastia pri žrebovaní. Uzávierka súťaže je 28. 2. 2018 o 12:00 hod.

28.02.2018

SÚŤAŽIŤ


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.