Súťaž o knihu – Francina vojna

V lete 1942 deportovali nacisti dvadsaťdvaročnú Židovku Franci Rabinekovú do Terezína, koncentračného tábora a geta vzdialeného šesťdesiatpäť kilometrov od Prahy. Bol to začiatok jej trojročnej cesty z Terezína do Osvienčimu-Brezinky, odkiaľ putovala do pracovného tábora v Hamburgu a napokon do Bergenu-Belsenu.

Franci sa v tábore preslávila ako módna návrhárka, ktorá pri výbere na nútené práce oklamala doktora Mengeleho, keď tvrdila, že je elektrikárka. Zariskovala, čo ju pri selekcii dostalo na pravú stranu medzi šťastlivcov, ktorým bol dopriaty náskok pred smrťou. Vo svojich spomienkach úprimne a otvorene, ba miestami aj vtipne opisuje temné roky, ktoré strávila v ženskom väzení.

Súťaž o knihu - Francina vojna

ilustračné foto:  dennikrelax.sk

Poznáš knihy s tematikou deportácie židovského obyvateľstva počas druhej svetovej vojny? Ak áno, uveď názov knihy s podobnou tématikou, ktorú si aj čítal.Odpovede posielajte do 2. januára 2021 na adresu sutaz@dennikrelax.sk heslo BUX. Knihou odmeníme 1 výhercu.

 

Koniec súťaže: 02. 01. 2021

SÚŤAŽIŤ


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.