Súťaž o knihu Ako byť antirasista

Oceňovaný americký autor Ibram X. Kendi, autor knižnej novinky Ako byť antirasista predstavuje novú cestu, ako porozumieť rasizmu a nerovnosti v našej spoločnosti a ako ich vykoreniť raz a navždy.

Súťaž o knihu Ako byť antirasista

ilustračné foto:  dennikrelax.sk

Text organizátora súťaže:

,Rasizmus nemá ani šesťsto rokov. Je to rakovina, ktorú sme zachytili neskoro. Ide však o jednu z najrýchlejšie sa šíriacich a najviac smrteľných rakovín, aké kedy ľudstvo zažilo.“ – Ibram X. Kendi

Autor sprevádza čitateľov širokým okruhom antirasistických myšlienok od tých najzákladnejších konceptov až po vizionárske alternatívy. Pomáha nám jasne rozoznať rasizmus vo všetkých jeho formách, pochopiť jeho škodlivé dôsledky a ukazuje, ako sa možno voči nim brániť na úrovni systému, ale aj v našom vnútri. Kendi spája etiku, históriu, právo a vedu so svojím vlastným príbehom prebudenia z rasizmu.

 

Koniec súťaže: 21. 03. 2022

SÚŤAŽIŤ


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.