Súťaž o 2 knihy od Agathy Christie a 10€ poukážku Tchibo

Agatha Christie sa narodila v roku 1890 do typickej viktoriánskej rodiny v Torquay v Spojenom kráľovstve. Zvláštnosťou dokonca aj na vtedajšie časy bolo, že do šestnástich nechodila do školy – mala domáce štúdium a vyučoval ju otec, Američan. Jej matka Clara ju nechcela učiť čítať, kým nedosiahne osem rokov, ale Agatha bola taká znudená, že sa čítať naučila sama už ako päť ročná. V roku 1906 odišla študovať do Paríža, kde sa rozhodovalo o tom, či svet dostane svoju kráľovnú detektívok a dvoch najznámejších detektívov na svete – Hercula Poirota a Jane Marplovú. Agatha mala totiž veľký talent aj na spev a hru na klavíri. Jediné, čo ju odradilo od kariéry speváčky, bola jej prirodzená ostýchavosť…

Súťaž o 2 knihy od Agathy Christie a 10€ poukážku Tchibo
ilustračné foto:  femme.sk

Text organizátora súťaže:

súťaž s vydavateľstvom Slovenský spisovateľ o 2 klasické detektívky od svetoznámej autorky tohto literárneho žánra Agathy Christie – Smrť v oblakoch a Vražda v Orient exprese, ku ktorým pridáme 10€ poukážku Tchibo. Vaše správne odpovede posielajte do 7. apríla 2023.

 

Koniec súťaže: 07. 04. 2023

SÚŤAŽIŤ


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.