Po prvýkrát v histórii pokrstil prezident krajiny CD, je ním majstrovské dielo HLASY 2 Richarda Müllera a skupiny Fragile!

Historická udalosť, na ktorej sa zišli špičky štátu a showbiznisu! Tak vyzeral krst nového albumu HLASY 2 Richarda Müllera a skupiny Fragile!  Najúspešnejší projekt   na česko-slovenskej hudobnej scéne pokrstil v bratislavskom hoteli Sheraton po prvýkrát v histórii prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska! Exkluzívny album obsahuje takmer štyri hodiny hudby –  live verziu z turné HLASY 1, dvojhodinové live DVD a nové štúdiové CD! Nové CD predstavia HLASY na megaturné, ktoré zahŕňa 40 koncertov po celom Slovensku aj Česku!

Richard Müller píše históriu! Nový exkluzívny trojalbum HLASY 2 slovenskej hudobnej ikony a skupiny Fragile pokrstil prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska!

„Pre mňa bolo veľkou cťou, keď mi Richard zavolal, aby som  mu pokrstil jeho nové cédečko. Sme s Richardom skoro rovnaký ročník a na jeho pesničkách som vyrastal. Nové CD som si už aj vypočul. Aj keď času je čoraz menej, ale pokiaľ je dobrá hudba, tak priestor na to, aby si človek vložil cédečko do počítača a popri práci vypočul, sa vždy musí nájsť.“ Povedal prezident Andrej Kiska.

Majstrovské dielo HLASY 2 pokrstil prezident Slovenskej republiky vínom Müller. Stalo sa tak po prvýkrát v histórii našej krajiny!

„Keď sa riešila otázka krstného otca, tak sme navrhli pána prezidenta. Spoločne sme sa tomu zasmiali, boli sme presvedčení, že sa to nemôže podariť. Keď však o dva dni prišla z prezidentskej kancelárie kladná odpoveď, veľmi ma to potešilo. Keby všetko v našej krajine bolo také bezproblémové,  ako stretnutie s pánom prezidentom a tento krst,  tak by to bolo výborné.“ Vyhlásil Richard Müller.

Fragile, aktuálni držitelia cien OTO a Krištáľové krídlo, na krste predviedli skladbu „Happy“ a potom si s Richardom zaspievali megahit „Po schodoch“. Večer v bratislavskom hoteli Sheraton moderoval český moderátor Jan Kraus.

„Krstom a podobným akciám sa koncepčne vyhýbam. Richarda Müllera mám rád, vážim si ho a cítim sa poctený, že pre neho môžem niečo urobiť. Tento rok mam nabitý, pokiaľ ide o krsty cédečok. Nedávno som krstil CD Karlovi Gottovi – z rovnaných dôvodov, ako Richardovi. Uvažujem, že by som sa tomu venoval profesionálne…“ S úsmevom konštatoval Jan Kraus.

andrej-kiska-pomyleny-jan-kraus-a-richard-muller

Nové majstrovské dielo z vydavateľstva Universal Music obsahuje takmer štyri hodiny hudby. CD “Koncert”  je  spomienkou na predchádzajúce a veľmi úspešné turné “HLASY” v podobe live nahrávky. Na DVD “Koncert” nájdu fanúšikovia záznam z koncertu v Bratislave, kde je zachytená skvelá atmosféra a vypredané hľadisko haly NTC. Nové CD “HLASY 2” obsahuje osem Richardových hitov vo famóznych úpravách „a cappella“ bez použitia jediného nástroja! Priaznivci sa môžu tešiť na nové verzie hitov „Rieka“, „Baroko“, „Nahý II“ či „Hluk“.

„Výber skladieb išiel hladko, Richard má obrovské množstvo skvelých piesní. Ďalší proces bol však znova veľmi náročný. Asi pol roka sme starostlivo pripravovali samotné aranžmány, následne sme pripravili materiály na ich naštudovanie. „Je to ako stavať katedrálu po tehličke. V niektorých skladbách dosiahol počet stôp až číslo 150. To je už naozaj dosť. Ale chceme našim fanúšikom ponúknuť čo najlepší zvuk, kde vynikne jedinečnosť samotného ľudského hlasu.“ Opisuje pracovný postup  Braňo Kostka.

Aranžmány skladieb vytvorila spolu s Braňom Kostkom speváčka a skladateľka Jana Golis. Niekoľkonásobný Zlatý Slávik a skupina Fragile nahrávali album vyše pol roka a s albumom sú spokojní.

„Pracovať s Fragile je magické. Sú to profesionáli, ktorí pracujú sústavne a sú nesmierne kritickí voči sebe aj voči mne. Okrem toho sú Fragile ľudsky naozaj úžasný kolektív. Som šťastný, že sa naše cesty spojili.“ Nešetrí chválou Richard Müller.

[alert-warning]Vyhrajte exkluzívne 2CD + DVD Hlasy s autogramom R.Müllera![/alert-warning]

Vzájomnú spoluprácu si nevedia vynachváliť všetky HLASY. Okrem Richarda Müllera a Braňa Kostku aj členovia Fragile Jana Golis, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko,  Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. Na koncertoch posilnia zostavu aj pravidelní spolupracovníci Fragile Martin Madej, Peter Lacho, Jožo Hečko, Jana Boltižiar a Kamila Apetauer. Nový album predstavia Richard Müller a skupina Fragile na megaturné HLASY 2, ktoré obsahuje 40 koncertov!

„Teším sa na to pozitívne napätie pred každým koncertom i počas neho, ako nám vyjde tá či oná skladba. V žánri „a cappella“, teda bez hudobných nástrojov, nie je nič dané. Nie je pustená žiadna podkladová nahrávka, žiaden bicí automat. Dokonca nie je dané ani ladenie a všetko si musíme vytvoriť my sami, našimi hlasmi. Tým pádom je každá skladba vždy jedinečná a nikdy už nebude znieť tak, ako v ten večer. A to je to najväčšie čaro našich koncertov…“ Prezrádza Braňo Kostka.

Na dokonalé hudobné majstrovstvo sa môžu tešiť fanúšikovia od Plzne až po Humenné! V niektorých mestách sa vstupenky už minuli, organizátori sa preto rozhodli pridať ďalšie koncerty. Richardove hity vo famóznych úpravách si môžu priaznivci vypočuť na pridaných koncertoch v Žiline, Košiciach, Prešove, Tatranskej Lomnici, Banskej Bystrici, v Martine, v Nitre, v Trnave Hlohovci a v Piešťanoch! Turné HLASY 2 štartuje  29. septembra  v Trenčíne, vstupenky sú dostupné na  www.predpredaj.sk

CD HLASY 2  tracklist

CD1 – 35:30 – nové štúdiové skladby

1.    Slon v porceláne
2.    Hluk
3.    Čo ťa bolí
4.    Baroko
5.    Srdce jako kníže Rohan
6.    Nahý II.
7.    Rieka
8.    Mama

CD2 – 59:11 –  KONCERT

1.    Nočná optika
2.    Naša láska letí
3.    Už asi nie si
4.    Tlaková níž
5.    Čo s tým
6.    Štěstí je krásná věc
7.    Cigaretka na dva ťahy
8.    Milovanie v daždi
9.    Nebude to ľahké
10.  Srdce jako kníže Rohan
11.  Očenáš
12.  Po schodoch

DVD – 01:24:14 –  KONCERT
rovnaký tracklist ako pri CD2Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.