Marcová súťaž o Chaga 25 g v hodnote 18,40 EUR

Chaga (čítame Čaga) je pozoruhodná huba, ktorá rastie divoko, a to v panenskej prírode predovšetkým Fínska a Sibíri. Zaujímavosťou je, že ju nemožno umelo pestovať a v lesoch sa zbiera ručne (na rozdiel od hlivy, reishi, apod). Rastie prevažne na breze, z ktorej čerpá ďalšie terapeuticky významné látky. Chaga obsahuje betaglukány, antioxidanty (najmä melanín), triterpény (kyselina betulinová), saponíny, enzýmy, minerály a mnohé iné látky. V tradičnej severskej a ruskej medicíne sa používa už po stáročia pre posilnenie imunity a očiste organizmu.

Čaga je vzácna huba rastúca na kmeňoch listnatých stromov, najmä brezy, a to v drsných podmienkach Sibíri a Škandinávie. Je unikátna vďaka svojmu zloženiu, ale aj faktu, že ju nemožno umelo pestovať. Zbiera sa ručne, v málo dostupných terénoch, ktoré sú často extrémne panenské. Preto je kvalita a čistota Chaga veľmi vysoká (aj v porovnaní s ostatnými hubami, ktoré sa pestujú umelo, ako je hliva, reishi, shitake, apod).

Chaga má pôvod a ďalekosiahlu históriu na Sibíri a v Škandinávii, kde je považovaná za hubu nesmrteľnosti. Tvorí základ tradičnej ľudovej starostlivosti o zdravie a posilnenie imunity. Vďaka tomu, že rastie na breze, z ktorej čerpá mnohé terapeuticky účinnej látky, sa používa aj k detoxikácii organizmu.
Čaga obsahuje viac ako 200 biologicky aktívnych látok. Najsilnejší účinok je pripisovaný polysacharidom (najmä beta-glukány), betulínu, kyseline betulinové, seskviterpenům, sterolom a alkaloidom. Zaujímavý je aj vysoký obsah melanínu, ktorý chráni naše DNA pred poškodením, ďalej vitamíny skupiny B, vitamín D a K, minerály vápnik, horčík, zinok, draslík, kremík, mangán, atď.

Marcová súťaž o Chaga 25 g v hodnote 18,40 EUR

Marcová súťaž o Chaga 25 g v hodnote 18,40 EUR
ilustračné foto: prezdravie.sk

Marcová súťaž o Chaga 25 g v hodnote 18,40 EUR

Pre účasť v súťaži je nutné mať vo chvíli losovania prihlásený newsletter o cenových akciách a novinkách. Po odoslaní vašej odpovede stačí potvrdiť súhlas s jeho zasielaním, ktorý dostanete na email.

Termín konania súťaže: do 31.03.2017

 

SÚŤAŽIŤ

 

 Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.