Katarína Knechtová a Cigánski Diabli vyrážajú na spoločné turné!

Slovensko zažije jedinečnú fúziu hudobných žánrov! Už 12. októbra štartuje spoločné turné speváčky Kataríny Knechtovej a svetovo uznávaného orchestra v kategórii etno a worldmusic, Cigánskych Diablov. 12-členné hudobné zoskupenie Katarína Knechtová & Cigánski Diabli sa s originálnou hudobnou šou predstaví v 14-tich slovenských mestách. Nenechajte si ujsť jedinečný hudobný zážitok na turné od Bratislavy až po Humenné!
Slovensko zažije veľkolepé turné originálnej hudobnej fúzie! Speváčka, skladateľka a textárka Katarína Knechtová sa spojila so  svetoznámym hudobným zoskupením Cigánski Diabli a spoločne pripravili výnimočnú hudobnú sériu koncertov! Turné, ktoré si milovníci kvalitnej hudby nemôžu nechať ujsť, štartuje 12. októbra.

Katarína Knechtová a Cigánski Diabli

Katarína Knechtová a Cigánski Diabli

„Na turné sa veľmi teším, pretože je to opäť niečo nové. Spojenie týchto žánrov vnímam jednoznačne výnimočne a spolupráca s Cigánskymi Diablami je pre mňa veľkou výzvou, pretože spojíme dva rôzne svety. Veľmi sa teším, že budem spievať cigánske pesničky. Navyše osobne pridám aj nejaké ľudové piesne, osobitne z môjho regiónu, teda zo Šariša.“ Teší sa Katka Knechtová.
12-členné hudobné zoskupenie Katarína Knechtová & Cigánski Diabli očarí originálnou hudobnou šou celé Slovensko. Fanúšikovia Katky Knechtovej sa môžu tešiť na originálne verzie hitov „Za Tebou“, „Spomaľ“, „Muoj Bože“, „Naveky“, „Keby“, „Zmier svetlo s tmou“ či „Hlava vinná, telo nevinné“. Na 14-tich koncertoch zaznie aj duet so Silviou Šarközi a samozrejme skvelé výkony Cigánskych Diablov s bravúrnym cimbalovým majstrom Ernestom Šarközim.
„S Katkou Knechtovou sa poznáme už zopár rokov, stretávali sme sa na mnohých prestížnych spoločenských akciách. Veľmi sa tešíme na spoločné turné.  Spája nás premyslenosť Katkiných skladieb, umelecká hĺbka textov,  kompozícia a postoj k umeniu a hudbe.“ Konštatuje umelecký vedúci Cigánskych Diablov Ernest Šarközi.

Výnimočné spojenie popu a dynamickej gypsy hudby je zárukou nevšedného a unikátneho hudobného zážitku!
„Sme kolegovia, ktorí sa rešpektujú. Mali sme príležitosť párkrát sa stretnúť na rôznych podujatiach, napríklad na výstave Expo v Šanghaji, kde sme reprezentovali Slovensko. Verím, že sa počas tejto spolupráce viac spoznáme a spriatelíme. Koncert bude naozaj pestrý.“ Plánuje Katka Knechtová.

Nenechajte si ujsť repertoár Cigánskych Diablov skvele doplnený  popovými aranžmánmi Katky Knechtovej či energiou nabité aranžmány orchestra Cigánskych Diablov v Katkiných hitoch. Nebudú chýbať ani originálne ľudové piesne v podaní oboch uznávaných interpretov. Turné  Katarína Knechtová & Cigánski Diabli Tour 2014 štartuje 12. októbra v Rožňave a vyvrcholí bratislavským koncertom 8. decembra 2014. Vstupenky sú už dostupné v sieti Ticketportal a v pokladniach miestnych kultúrnych domoch a divadlách.

 

Katarína Knechtová & Cigánski Diabli  Tour 2014

12.10. Rožňava
20.10. Vranov nad Topľou
27.10. Považská Bystrica
28.10. Modra
29.10. Bardejov
9.11. Humenné
10.11. Košice
11.11. Trenčín
17.11. Nitra
18.11. Trnava
19.11. Púchov
24.11. Žilina
25.11. Martin
8.12. Bratislava

Nora Krchňáková | PROPAGANDA HOUSE


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.