Hudobný objav skupina Abscondo vznikla na základe romantickej lovestory!

Slovensko má nový hudobný objav! Skupina Abscondo vznikla na základe lovestory amerického hudobníka Marka Manneyho, ktorý sa zamiloval do Slovenky! Láska je aj hlavnou témou tvorby jeho kapely. Abscondo hrá melodický rock, ktorý na našej scéne chýbal. Američan a traja Slováci teraz prichádzajú so zaujímavým klipom k singlu „I Created“. Desať párov vyzliekli do naha a nechali ich vyznať si náklonnosť! Pozrite si scény zo zákulisia nakrúcania klipu plného lásky!

Abscondo

Abscondo

Slovensko má nový hudobný objav! Skupinu Abscondo založil americký hudobník Mark Manney, ktorý pochádza z americkej hudobnej mekky Seattle. Kapela vznikla na základe lovestory frontmana, ktorý sa zamiloval do Slovenky!

„Počas môjho posledného ročníka na strednej škole som sa zamiloval do slovenskej výmennej študentky. Nasledujúce leto som sa s ňou vrátil na Slovensko. Zamiloval som sa do tejto nádhernej ženy a aj do vašej krajiny. Čoskoro bola svadba a Slovensko sa stalo súčasťou môjho života.“ Vysvetľuje Mark Manney.

Marka si získala slovenská kultúra a prírodné krásy a presťahoval sa na Slovensko. Hrať na gitare začal neskoro, svoj ??prvý akord zahral až vo veku 21 rokov.

„Abscondo som začal ako sólový projekt. Na notebooku v obývačke som nahral sólový album. Na internete sa stal dosť populárnym, má vyše pol milióna počutí. Ale ako sólový umelec som narazil na svoje hudobné limity. A hlavne, veľmi som chcel hrať s kapelou! Takže začiatkom roku 2012 padlo rozhodnutie založiť si kapelu.“ S úsmevom koštatuje Mark Manney.

Mark sa na východe Slovenska stretol s mladým gitaristom a elektronickým hudobníkom Filipom Kluknavským. K nim sa pridal bubeník Martin Lechman a basgitarista Tibor Dragon a vznikla štvorčlenná kapela Abscondo.

„Anglické slovo „abscond“ znamená utiecť, uniknúť a pritom vziať niečo alebo niekoho so sebou. Veľmi som chcel, aby ľudia počuli hudbu, ktorá sa mi tak páči! Tiež som sa ocitol v životnom bode, keď som aj skutočne mal čo povedať svetu a skladanie piesní sa stalo skvelým prostriedkom.“ Dodáva frontman kapely Abscondo.

Skupina Abscondo kombinuje veľké, dramatické refrény, pocity nezávislej hudby 90-tych rokov a moderný zvuk britskej nezávislej hudby. Zvuk kapely je možné prirovnať ku The Killers, Coldplay či Muse. Počas prvého roka existencie Abscondo nahrali svoj prvý singel, „Strangled Into Gray“ a hrali po celom Slovensku. Markove jedinečné jazykové znalosti mohli oceniť všetci v dobe, keď sa kapela objavila v populárnej televíznej reality show na jeseň roku 2012. Teraz sa Abscondo vrátili do štúdia a vynorili sa so štyrmi novými skladbami. Američan a traja Slováci prichádzajú so zaujímavým klipom k singlu „I Created“. Video má jedinečný koncept – kapela požiadala desať párov, aby sa vyzliekli a jednoducho si vyjadrili svoju lásku a náklonnosť. Pozrite si scény zo zákulisia nakrúcania klipu plného lásky. Na výsledný klip sa môžete tešiť už čoskoro!

[youtube id=“VYIpTddaEDs“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]
Nora Krchňáková | PROPAGANDA HOUSE


Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.