Darčeky za najlepšie ceny, sprievodca Black Friday zliav!

Čierny piatok sa považuje za začiatok predvianočnej nákupnej horúčky. V USA a Kanade väčšina veľkých obchodných reťazcov začína obdobie výpredajov za výrazne znížené ceny. Black Friday (čierny piatok) je piatok po Dni vďakyvzdania v Spojených štátoch (vždy štvrtý piatok v novembri).

Termín vznikol vo Philadelphii kvôli veľkému dopravnému zmätku, ktorý tam tradične nasledoval deň po dni vďakyvzdania. Počas 60. a 70. rokov 20. storočia sa rozšíril a dostal do širšieho povedomia. Dva dni nasledujúce po Dni vďakyvzdania označili policajti, vodiči autobusov a taxikári ako Black Friday (čierny piatok) a Black Saturday (čierna sobota) kvôli zmätkom a dopravným zápcham v uliciach.

Nakoľko toto označenie neznelo pozitívne a sotva bolo stimulom pre dobrý obchod, bolo prerokované obchodníkmi so zástupcom mesta Abe S. Rosenom (jeden z najskúsenejších PR manažérov v krajine). Ten odporučil zmeniť čierny piatok a čiernu sobotu na Big Friday a Big Saturday. Pokus však skončil neúspešne. Napriek tomu má mnoho obchodníkov námietky proti použitiu tak negatívneho termínu na označenie jedného z najdôležitejších nákupných dní v roku.

Existujú aj alternatívne teórie o vzniku označenia. Obchodné prevádzky sú väčšinu roka (január až november) tradične v strate a zisk prichádza v predvianočnom období po vďakyvzdaní. V starých účtovných knihách sa straty (záporné sumy) zaznamenávali červeným atramentom a čierny atrament ukazoval pozitívne sumy. Čierny piatok je podľa tejto teórie začiatok obdobia, kedy obchodníci už nemajú straty (červená) a namiesto toho majú zisk (čierna).

Veľký prehľad výhodných online nákupov 2016

Darčeky za najlepšie ceny, sprievodca Black Friday zliav!

DIFFERENTA.sk – dámske, pánske i detské oblečenie a doplnky populárnych svetových značiek, ktoré práve letia, ako Desigual, Crocs, Disaster, Melissa, EMU a ďalšie! Množstvo darčekov pre priateľky, manželky, maminy alebo pre seba :) VIP Zľava 15% úplne na VŠETKO. Pozor pre uplatnenie zľavy potrebujete zľavový kód: „BLACK“ Zľava sa vám hneď odpočíta.

black02

 

ELNINO.sk – Čierna farba nevyhovuje každému :) „Black Friday? U nás to čierno nevidíme. A pretože je už len mesiac do Vianoc, ešte viac sme zlacnili cez 200 položiek nášho výpredaja. Nakúpte si vianočné darčeky za tie najvýhodnejšie ceny. V našom výpredaji nájdete top značky, luxusné vône aj obľúbenú kozmetiku.

black8

 

NOTINO.sk (parfums.sk) – Zľavy na parfémy a kozmetiku až do 70%! Black Friday 2016 platí iba do 28. 11. 2016

notino

 

HEJ.sk je najväčší internetový obchod na slovenskom trhu. Množstvo tipov na darčeky pre každého člena rodiny vrátane domácich miláčikov nájdete v špecializovanej sekcii „Vianočný internetový obchod

black01

 

TPD.sk – Elektro, hračky, záhrada, náradie, drogéria, nábytok

black7

 

ZOOT.sk – BLEK FRAJDEJ: Až 50 % zľava na čierne kúsky. Najnovšie trendy za najlepšie ceny zo sveta módy, dizajnu a vychytávok..

zootblack

 

BAMBINO.sk to súdarčeky pre najmenších. Nájdete tu všetko od hračiek, oblečenia, topánok až po výbavu do izbičky, detskú výživu, či plienky. Teraz so zľavou až 78!

black03

 

TESCOMA.sk – Panvice, koreničky, vianočné formičky, hrnce a ďalšie kuchynské náradia teraz kúpite za mimoriadne výhodné ceny!

tescomablack

 

VIVANTIS.sk zoženiete tu všetko, čo máte radi a čo potrebujete, všetko, čo vám i vašim milovaným robí radosť denne aj celkom výnimočne. Od kabelky po parfum, od riasenky po náušnice. Počas akcie Black Friday nájdete módne kúsky so zľavou až 65%. Akcia beží v týždni od 21. do 27. novembra 2016.

black04

 

BIONATURAL.sk – BIO darčeky so zľavou 10%. Zľava 10% platí na všetok sortiment, nevzťahuje sa na platbu za dopravu. Zľavu 10% si aktivujete zadaním zľavového kódu v nákupnom košíku. Zaškrtnite kolónku uplatniť zľavový kód a vpíšte tam zľavový kód – black.

black9

 

ASTRATEX.sk – spodné prádlo. Krásna značková dámska spodná bielizeň od Astratexu urobí krásnou každú ženu. Zľava až 30% !

black05

 

BONAMI.sk – Black Friday alebo trefa do čierneho na bonami so zľavami až 70%! Vychytávky do domácnosti, každý kúsok je originálnym darčekom!

bonami

 

TULI.sk – písali ste Ježiškovi o tuli vakoch? Teraz ich môže nakúpiť až o 30% lacnejšie! :)

tuli

 

GEARbest.com – elektronika za výhodné ceny z Číny.

black06

 

ZlavaDna.sk – Na záver to najlepšie :) Zľavy na darčeky po celý rok. Teraz aj pekne upratané ako tipy na darčeky pod stromček!

zlavadna

 Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.