Ak zviera v posteli, tak bez parazitov!

Psíčkari veľmi dobre vedia, koľko lásky im vie ich štvornohý „parťák“ dať. Sú pri nás v dobrom aj v zlom. V ťažkých chvíľach sú nám oporou a to nadšenie v ich v očiach, keď nás vidia prichádzať domov, je neopísateľné. Ich šťastné vrtenie chvostíkom rozoženie každú chmúru. Podaktorí z nás s nimi dokonca aj zdieľajú posteľ. Do akej miery je to zdraviu škodlivé, o tom môžeme dlho polemizovať. V jednom sa však zhodneme všetci. Keď domáci miláčik, tak na 100% bez parazitov.

Kliešte a blchy sú naozaj nepríjemnými návštevníkmi. Dokážu so zdravím nášho psíka narobiť nepeknú šarapatu. Kliešte najčastejšie prenášajú babeziózu, lymskú borelióza a ehrlichiózu. Ochorenia spôsobujú poškodenie vnútorných orgánov a v najhorších prípadoch končia i smrťou. Blchy zas môžu byť nositeľkami pásomnice psej. Jej vajíčka odchádzajú z tela hostiteľa trusom a rozptýlia sa po okolí, kde sa stávajú obľúbenou delikatesou lariev bĺch. Do tela psa sa pásomnica dostáva vtedy, keď takto „nakazenú“ dospelú blchu pes prehltne. Blcha je vskutku veľmi nepríjemný spoločník. Priemerne dokáže pohrýzť až 400-krát za deň a nasať 15-krát viac krvi ako je jej telesná hmotnosť. Každý deň je schopná do svojho okolia naklásť 20-50 vajíčok. Navyše sa môže u psa objaviť nepekná alergia na blšie uhryznutie, ktorá sa prejavuje intenzívnym svrbením, kožnými léziami alebo infekciou.

 

Scalibor Protectorband

Ak zviera v posteli, tak bez parazitov!
ilustračné foto: lenprezdravie.sk

Ak zviera v posteli, tak bez parazitov!

Keď domáci miláčik, tak na 100% bez parazitov. Súťaže sa môžete zúčastniť do 03.04.2016.

Termín konania súťaže: do 03.04.2016

SÚŤAŽIŤ

 Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.