10 tipov, ako ušetriť a získať veci z internetu zadarmo

10 tipov, ako ušetriť a získať veci z internetu zadarmo

Ak nakupujete na internete, už beztak šetríte peniaze. Je to však iba základ a garantujeme vám, že to dokážete ešte lepšie. Navyše, ak viete ako, môžete získať z internetu aj nejaký ten tovar celkom zadarmo. Nebojte sa. Je to úplne legálne.

Prinášame vám 10 užitočných tipov, ako sa stanete doslova lovcom zliav a rôznych akcií.

Porovnávajte ceny aj eshopy

Urobiť si vlastný prieskum predtým ako začnete bezhlavo míňať peniaze jedným smerom býva celkom užitočné. Určite poznáte niektorý z webov, ktoré porovnávajú ceny tovarov alebo obchody. Ak nie, je dosť možné, že vám s tým pomôže už Google. Keď už ste tam, okrem vyhľadania najlepšej ceny za konkrétny produkt, sa pred nákupom pozrite aj na recenzie a odporúčania eshopu. Pomôže vám to urobiť lepšie rozhodnutie.

Porovnávajte ceny aj eshopy

 

Plaťte kartou, nie dobierkou

Platba na dobierku už dávno vyšla z módy a navyše je najdrahšia. Prečo by ste tak zbytočne platili niekoľko eur, ak môžete zaplatiť jednoduchšie, rýchlejšie a pohodlnejšie. Dobrá rada znie, ak môžete, vyhnite sa aj platbe prevodom cez internetbanking. V niektorých eshopoch to ešte stále môže iba zbytočne predĺžiť vybavenie objednávky.

Plaťte jednoducho kartou. O bezpečnosť sa nebojte. Overené eshopy využívajú zabezpečené platobné brány ako GoPay, peniaze sú na účete obchodníka okamžite, hneď dostanete potvrdenie a objednávka sa expeduje v najrýchlejšom možnom čase.

Plaťte kartou, nie dobierkou

Využite dopravu zdarma

Väčšina eshopov ponúka dopravu zadarmo pri objednávke od konkrétnej sumy. Možno sa to nedá využiť úplne v každom prípade, väčšinou si však dokážete nájsť v zozname produktov maličkosti, ktoré by ste aj tak skôr či neskôr potrebovali. Prihoďte ich do vášho nákupného košíka a zvýšte si celkovú sumu tak, aby ste získali dopravu zadarmo. Nakúpite naraz viac potrebných vecí a ušetrite.

Mimochodom, dopravu zadarmo môžete získať aj prostredníctvom zľavových kupónov.

Hľadajte zľavové kupóny

Eshopy v dnešnej dobe ponúkajú rôzne zľavové kupóny, ktorými sa snažia prilákať zákazníkov a najmä zvýšiť svoje predaje. Dostanete sa k nim buď priamo na webstránke predajcu, určite na viditeľnom mieste, môže vám prísť prostredníctvom newslettra alebo po úspešnom potvrdení predchádzajúcej objednávky, ale existujú aj špecializované kupónové weby, kde nájdete komplexný prehľad zľavových kupónov v rôznych eshopoch.

Zapájajte sa do súťaží

Obchodníkom sa, samozrejme, oplatia aj súťaže. Zaujímavé ceny dokážu zákazníkov prilákať a preto to funguje obojstranne. Ak ste verným zákazníkom a sledujete váš obľúbený eshop pravidelne, určite vám informácie o súťažiach neuniknú. K tým ďalším sa môžete dostať aj prostredníctvom médií. Dokonca existujú špecializované weby, ktoré zhromažďujú súťaže rôznych eshopov, kde sa môžete ľahko preklikať a zapojiť kam len chcete. Niečo podobné nájdete aj na už spomínaných kupónových weboch ako Bonipo a pod.

Zapájajte sa do súťaží

Čakajte na výpredaje

Prichádzajú tesne po Vianociach, na konci leta, na konci zimy, alebo jednoducho vtedy, keď majú eshopy preplnené sklady a očakávajú nové dodávky tovarov. Takže o niektorých termínoch výpredajov už veľmi dobre viete. Tie neočakávané sa oplatí vyčíhať. Zľavy môžu byť naozaj výrazné.

Nenakupujte cez víkend

Možno to neviete, ale ceny v eshopoch sa hýbu aj v závislosti od dní v týždni. Sú totiž dni, keď je dopyt pravidelne vysoký a naopak. V tomto prípade platí, že by ste sa mali vyhnúť nákupom online cez víkendy. Naopak, pondelok je ten správny deň.

Skúste cashback

Je to jednoduché. Zaregistrujete sa na nejakom cashbackovom webe ako napr. Refundo, vyberiete si zo zoznamu eshopov, nakúpite a dostanete odmenu.

Skúste cashback

Neprehliadajte newslettre

Pretože z týchto emailov, ktoré často končia v spame, sa môžete dozvedieť množstvo užitočných informácií o nových produktoch, akciách, zľavách, výpredajoch alebo v nich nájdete rôzne kupóny, oznámenia súťaží a podobne.

Sledujte sociálne siete

Facebook alebo Instagram. Eshopy tam majú svoje oficiálne profily a využívajú sociálne siete ako ďalší komunikačný kanál. Takže, keď už mažete podobné emaily, určite radi pred televízorom skrolujete v mobilných aplikáciách. Zastavte sa občas pri príspevku vášho obľúbeného obchodu. Možno narazíte na niečo užitočné.

Sledujte sociálne siete

 

 Uvedené informácie, vrátane ilustračného obrázku sú získane na základe uverejnenia organizátora súťaže. Za ich pravdivosť, realizáciu a prípadné škody, nenesie stránka esutaze.sk žiadnu zodpovednosť. Čítajte pozorne súťažné podmienky.